فین شنا Swim Trainer Neo

فین شنا

فین شنا

فین شنا یا میکروفین برای کمک به حرکت در آب طراحی شده است. این وسیله به فرد کمک می نماید تا حرکت موثرتری در آب داشته باشد، زیرا پاهای انسان بسیار کوچک هستند و قادر نیستند نیروی زیادی درون آب به وجود بیاورند. به عبارتی دیگر فین شنا موجب کاهش بازه اعمال ضربه شما بر آب می شود. این وسیله از پلاستیک، لاستیک و یا ترکیبی از این مواد ساخته شده است و از دوام و کیفیت خوبی برخوردار است.

فین شنا به دو دسته فین شنا سرعتی و فین شنا قدرتی تقسیم بندی می گردد. این محصول سایزبندی متفاوتی دارد که در سایز های 34-35 ، 36-37، 38-39 ، 40-41 ، 42-43 ، 44-45 ، 46-47  ارائه می گردد.

فین شنا قدرتی

فین شنا قدرتی به گونه ای طراحی شده است که در هنگام شنا باعث می شود، عضلات پای شما تقویت شود. این مدل فین به خصوص برای افرادی که شنا را به طور تمرینی برای مسابقات انجام می دهند و قصد دارند عضلات پای خود را تقویت نمایند، بسیار اثربخش خواهد بود. میکروفین قدرتی، آمادگی جسمانی فرد را افزایش می دهد. بدین جهت برای قلب و عروق نیز بسیار مفید است. . بال فین قدرتی کوتاه تر از بال فین سرعتی می باشد. از این جهت مانند فین سرعتی، شنای فرد را سرعت نمی بخشد.

فین شنا سرعتی

فین شنا سرعتی مانند باله ماهی طراحی شده است که منجر به سرعت بخشیدن به شنای شما می شود. مزیت این محصول این است که منجر می گردد، فرد آب را مانند ماهی کنار زده و سرعت خود را افزایش دهد. بال این وسیله بلندتر از فین قدرتی می باشد، به همین خاطر موجب می گردد سرعت شناگر افزایش پیدا کند.

بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از فین شنا باعث می شود تا شنا کردن ساده تر و راحت تر شود ولی این چنین نیست. این وسیله در صورت استفاده اصولی و به جا، یکی از بهترین مکمل ها برای شنا کردن محسوب می گردد. از کاربردهای دیگر آن می توان به آموزش شناگران و افرادی که به امداد و نجات علاقه مند هستند، اشاره کرد.

در نظر داشته باشید حتما بعد از استفاده از فین شنا، آن را با آب سرد و تمیز شستشو نمایید و در جایی قرار دهید تا خشک شود. ضمنا از قرار دادن آن در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری نمایید.

 

جوراب شنا

جوراب شنا یکی از لوازم جانبی شنا محسوب می گردد. این جوراب معمولا به هنگام استفاده از فین شنا مورد استفاده قرار می گیرد. قرارگیری جوراب داخل فین شنا، موجب فیت شدن پا داخل فین می گردد. کاربردهای دیگر آن در کنار ساحل و استخر می باشد. جوراب شنا در کنار ساحل از پای شما در مقابل هر گونه آسیب احتمالی محافظت می کند. استفاده از جوراب شنا در کنار استخر نیز از سر خوردن شما جلوگیری می نماید.

 

فواید استفاده از فین شنا

  • انعطاف پذیری قوزک پا افزایش می یابد.
  • باعث کاهش استرس شانه می شود.
  • تکنیک ضربه بهبود پیدا می کند.
  • موقعیت بدنی فرد شناگر بهبود می یابد.
  • سطح استقامت و قدرت را افزایش می دهد.

افزایش انعطاف پذیری قوزک پا

شناگر تازه کار و افرادی که برای مدت زیادی از شنا دور بوده اند، انعطاف پذیری قوزک پای کمتری نسبت به افرادی که تمرین می کنند دارند. بهترین تکنیک شنایی که می توان توصیه کرد این است که کشیدگی بیشتری در قوزک پای خود بیش از حد استاندارد وارد نمایید. این عمل می بایست به گونه ای صورت گیرد تا انگشتان پای شما در یک خط مستقیم با ساق پا قرار بگیرند. این کار موجب افزایش نیروی محرکه و بالا رفتن مقاومت در آب می گردد. از این رو استفاده متداول از فین شنا با اصول و تکنیک مناسب، موجب افزایش انعطاف پذیری قوزک پا می شود. هرچه انعطاف قوزک پا بیشتر شود باعث می گردد قدرت دست های شما و کیفیت شنای پروانه ، بیشتر شود.

کاهش استرس شانه

باله های فین به شما نیرویی اضافه می کنند. این بالاتر رفتن سطح نیرو منجر می گردد، وزن بدن شما کمتر شود تا بتوانید بر روی بهبود تکنیک های خود تمرکز کنید. این عمل نیز فشار روی شانه های شما را کاهش می دهد.

بهبود تکنیک ضربه

بهترین تکنیک ضربه زدن ضربات کوتاه و سریع می باشد. ضربات قدرتمند و بزرگ اصلا مناسب نمی باشند. استفاده از میکروفین یا همان فین شنا با رعایت اصول و تکنیک های مربوطه، به بهبود ضربات پای شما کمک می نماید.

بهبود موقعیت بدن

موقعیت بدن یک فرد تازه کار در آب با موقعیت بدن شناگر المپیک تفاوت بسیاری دارد. هنگامی که شناگر حرفه ای را درون آب مشاهده می کنیم، خط بدن خود را نگه می دارد و مانند یک قایق در ارتفاع بالایی از آب قرار دارد. تمرین با فین شنا نیز می تواند برای بهبود موقعیت بدن شناگر کمک شایانی نماید.

افزایش قدرت و استقامت

استفاده از فین شنا، علاوه بر کمک به قلب و عروق، تمرین مناسبی برای انقباض ماهیچه های پا و شکم می باشد. این وسیله برای افرادی که می خواهند به تناسب اندام برسند، انتخاب مناسبی است. بهره گیری از فین شنا قدرتی و فین شنا سرعتی به افرادی که قصد دارند ورزش شنا را به صورت حرفه ای دنبال کنند، حتما توصیه می گردد.

لازم به ذکر است استفاده غیر ضروری و بیش از اندازه از فین شنا در بعضی موارد می تواند به تمرینات شنا صدمه بزند. به همین خاطر پیشنهاد می گردد با رعایت قواعد و تکنیک ها از آن استفاده نمایید.

کفی شنا

کفی شنا یکی از دیگر از لوازم جانبی شنا است که برای سطوح پیشرفته یادگیری شنا مورد استفاده قرار می گیرد. ابعاد آن به طور معمول از کف دست بزرگتر می باشد. بندهایی روی آن نصب شده است که انگشت های دست بین آن قرار بگیرد. کفی شنا به گونه ای طراحی شده است که تماس کف دست با آب را افزایش می دهد و منجر به مقاومت بیشتر می گردد. این حرکت به بهبود عضلات دست نیز کمک می نماید و به تدریج موجب قویتر شدن بازوهای دست می شود.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید